Pocket Pal X2 Sharpener and Outdoors Tool (3/12) - vreckový brúsič a outdoorový nástroj

  • Pocket Pal X2 Sharpener and Outdoors Tool (3/12) - vreckový brúsič a outdoorový nástroj
  • 50664_1
  • 50664_2
  • 50664_3
  • 50664_4
  • 50664_5
  • 50664_6
  • 50664_7
20,80 s DPH / ks 17,33 € bez DPH / ks
Dočasne vypredané
Outdoorový multifunkčný nástroj na brúsenie nožov s hladkou aj zubatou čepeľou, parákov, doplnený píšťalkou, LED svetlom, kompasom a trecím zapaľovačom. Vhodný na outdoorové aktivity, prežitie v prírode, poľovačky, rybačky a turistiku.
Výrobca:
Obj. čislo:
SM-50364
EAN:
027925503645

Pocket Pal X2 Sharpener and Outdoors Tool (3/12) - vreckový brúsič a outdoorový nástroj

rozmery: 8,6 x 3,7 x 1,3 cm
hmotnosť produktu: 50 g
zrnitosť diamantovej tyče: 400
ostriaci uhol - karbid: 40°
ostriaci uhol - keramika: 45°
karbid: hrubé ostrenie
keramika: finálne jemné ostrenie 1000
príslušenstvo: trecí zapaľovač, kompas, píšťalka, LED svetlo

Brúsenie noža: Vždy položte brúsič na pevný a plochý povrch. Brúsič držte v bezpečnej vzdialenosti od pohybujúcej sa čepele. Hrubé brúsenie – karbid – rýchlo naostrí tupú čepeľ. Jemné brúsenie – keramika – dokončí nabrúsenie ostria pred rezaním. Postup brúsenia: Čepeľ noža vložte ostrím do V štrbiny a jemne skloňte špičku čepele nadol. Ťahajte ostrie noža cez štrbinu od rúčky k špičke čepele, kým nedosiahnete nabrúsenie na požadovaný uhol podľa obr. 1. Počas brúsenia znižujte tlak na čepeľ.
Brúsenie zubov noža a parákov: Roztiahnite kužeľovitú diamantovú tyč, držte brúsič a nôž podľa obr.2. Umiestnite koniec tyče na reznú hranu paráku, alebo zubu čepele. S ľahkým tlakom pohybujte tyčou po brúsenom zube dopredu a dozadu a pritom ju jemne otáčajte podľa obr.2. Po nabrúsení všetkých zubov jemne prejdite 2-3 krát zubatou časťou čepele po keramickej V štrbine.
Použitie píšťalky: Umiestnite pery nad otvory na konci výrobku a energicky vyfúknite podľa obr. 3. Zvuky produkované píšťalkou môžu dosiahnuť 120dB. Dlhodobé vystavenie zvuku nad 120 dB môže mať za následok poškodenie sluchu.
Použitie LED svetla: Stlačte a podržte tlačidlo na prednej strane zariadenia podľa obr. 4. Svetlom nesvieťte priamo do očí.
Použitie trecieho zapaľovača: Odstráňte všetok horľavý materiál z priestoru min. 1 metra od miesta založenia ohňa. Zhromaždite malé suché vetvičky, suchú trávu, listy, ihličie, papier alebo iné veci, ktoré sa ľahko vznietia na zem alebo na lôžko suchých vetvičiek, ak je mokrá zem. Vyberte trecí zapaľovač z konca zariadenia podľa obr. 5. Držte Pocket Pal X2 v ľavej ruke a trecím zapaľovačom ťahajte rýchlo s jemným prítlakom cez karbidovú V štrbinu podľa obr. 6. Iskry by mali vypadnúť z tyče trecieho zapaľovača na pripravený horľavý materiál a zapáliť ho. POZNÁMKA: Pri prvom použití musíte niekoľkými ťahmi cez karbidovú V štrbinu odstrániť čierny ochranný povlak z tyče skôr, ako dôjde k iskreniu. VÝSTRAHA: Trecí zapaľovač nie je hračka. Uchovávajte mimo dosahu detí.
Použitie kompasu: Keď ste v pokoji, nikdy nie v pohybe, držte kompas rovno pred hrudníkom mimo od všetkých kovových a magnetických materiálov. Ihla na kompasu sa vždy orientuje na SEVER. Na správnu orientáciu v teréne využívajte správne zásady navigácie.
Ošetrovanie: Po použití Pocket Pal X2 očistite vlhkou handričkou alebo jemným štetcom. Neoplachujte vodou.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.