Adjustable Angle Pull-Thru Knife Sharpener (3/12)- 3-krokový brúsič nožov s nastav. uhlom

  • Adjustable Angle Pull-Thru Knife Sharpener (3/12)- 3-krokový brúsič nožov s nastav. uhlom
  • 50733_1
  • 50733_2
28,70 s DPH / ks 23,92 € bez DPH / ks
1 - 4 týždne
Brúsič nožov s nastaviteľným uhlom pre hladké čepele a pevným uhlom pre zúbkované čepele, vhodný pre poľovníkov, rybárov, do domácnosti a profesionálne použitie.
Výrobca:
Obj. čislo:
SM-50264
EAN:
027925502648

Adjustable Angle Pull-Thru Knife Sharpener (3/12)- 3-krokový brúsič nožov s nastav. uhlom

-karbid nastaviteľný: hrubé brúsenie
-keramika nastaviteľná: jemné brúsenie - 1000
-keramika pevná: jemné
-brúsenie zubkovaných nožov - 1500
-nastavenie brúsneho uhla:  14° - 24°
-mäkká protišmyková rukoväť

Vždy položte brúsič na pevný a plochý povrch. Brúsič držte za pogumovanú rúčku, tak aby boli všetky prsty vo vnútri rukoväte chránené pred ostrím noža.
Hrubé brúsenie nožov s hladkou čepeľou  – karbid vľavo – rýchlo naostrí tupú čepeľ.
Jemné brúsenie nožov s hladkou čepeľou – keramika vpravo – dokončí nabrúsenie ostria pred rezaním.
Brúsenie zúbkovaných čepelí – keramika v strede.
Nastavenie brúsneho uhla: Zatlačením a otočením kruhového gombíka nastavte požadovaný brúsny uhol podľa obr. 1. Pre kuchynské nože 14°-20°a pre outdoorové a taktické nože 20°-24°.
Postup brúsenia nožov s hladkou čepeľou: Čepeľ noža vložte ostrím do V štrbiny podľa obr. 2 a jemne skloňte špičku čepele nadol. Ťahajte ostrie noža cez štrbinu od rúčky k špičke čepele podľa obr. 3, kým nedosiahnete nabrúsenie na požadovaný uhol. Počas brúsenia znižujte tlak na čepeľ.
Postup brúsenia nožov so zúbkovanou čepeľou: Čepeľ noža vložte ostrím do strednej V štrbiny označenej SERRATED. Ťahajte zubaté ostrie noža cez štrbinu od rúčky k špičke čepele a nechajte čepeľ pohybovať sa hore a dole ako prechádzajú jednotlivé zuby po keramických brúsnych segmentoch, kým nedosiahnete nabrúsenie čo je približne 8-10 krát . Počas brúsenia pôsobte jemným tlakom na čepeľ.
Údržba: Po použití brúsič očistite, handričkou, alebo jemnou kefkou, nikdy neoplachujte vodou. Skladujte na suchom mieste.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.